Начало >Добруджа >Общество

Отличиха най-добрите в конкурс за есе, организиран от Административен съд - Добрич

26.10.2025 г. 12:11:39 ч.
/
Отличиха най-добрите в конкурс за есе, организиран от Административен съд - Добрич
Виктория Денева от 10 А клас на ЧПГТП „Райко Цончев“ спечели първо място в конкурса за есе, организиран от Административен съд – Добрич. Темата на конкурса беше „Римляните казват: ‘Правото е изкуство за доброто и справедливото’ – Ius est ars boni et aequi. Какво казва бъдещето?“

На второ място се класира есето на Йоана Ангелова от 11А клас на СУ „Св. Климент Охридски“. На трето място е Николета Йорданова – също ученичка от 11 клас на СУ „Св. Климент Охридски“.

Наградите от конкурса бяха връчени на 24 октомври, който бе обявен за Ден на отворените врати на Административен съд – Добрич, посветен на темата „Европейски ден на правосъдието“.

Наградите на победителите бяха връчени от председателя на съда, Любомир Генов.



Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика