Начало >Добруджа >Общество

Панихида в памет на загиналите при ПТП утре в Добрич (ВИДЕО)

19.11.2016 г. 13:30:27 ч.
/ ИА Добруджа
Панихида в памет на загиналите при ПТП утре в Добрич (ВИДЕО)
Панихида в памет на загиналите по пътищата, във връзка със Световния ден за възпоменание на жертвите по пътя, ще се отслужи в храм "Св. Троица" пред Оброчния кръст утре - 20 ноември, от 11:00 часа. Денят за възпоменание на жертвите при ПТП се отбелязва в третата неделя на месец ноември. В област Добрич към този момент загиналите са над 20 души, които ще бъдат изброени поименно по време на службата, съобщават организаторите от СНЦ "България Вита". Целта на събитието тази година е и опазването на живота на пешеходците. Като се обръща внимание, че вината не е само на водачите на МПС, но и на невнимателните и непознаващи Закона за движението по пътищата пешеходци.  
Този месец стартира кампанията "Пешеходци и водачи за толерантност на пътя". Кампанията е инициирана от Главна дирекция "Национална полиция" и се провежда в рамките на започналата в началото на ноември акция "Зима".
Пътните полицаи ще осъществяват засилен контрол върху поведението на пешеходците на пътя до 20 ноември. 

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика