Начало >Добруджа >Общество

Папагалът Пепо от добричкия зоопарк е намерен, вече е в дома си

18.12.2019 г. 11:44:09 ч.
/
Папагалът Пепо от добричкия зоопарк е намерен, вече е в дома си
Папагалът Пепо от рядката порода „Зелена амазона“, който беше откраднат от Центъра за защита на природата и животните на 4 – ти срещу 5 декември с влизане с взлом, е намерен и вече се намира в дома си. След подаден сигнал от гражданка на Добрич, екипи на полицията, на Зоопарка и на Пожарната са предприели действия и са успели да проследят уплашената птица и да я върнат в дома й. Папагалът е бил много стресиран и се е наложила намесата на екип на Пожарната, за да може да бъде свален от високо дърво и прибран. Той два пъти е излетял и е кацнал на много високо. Накрая се е приютил на тераса на апартамент и е заловен. Ценната птица вече е под професионалните грижи на зооинженери от Зоопарка, за да може да преодолее стреса и да се чувства спокоен. Папагалът „Пепо“ ще продължи да радва малки и големи при посещения в зооцентъра.
Община Добрич и екипът на Центъра за защита на природата и животните благодарят на всички, които помогнаха за спасяването на рядката птица. Нека добрите примери продължат!

Коментирайте
Подобни новини
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика