Парламентът не събра кворум и от трети опит, няма да работи

12.07.2019 г. 09:47:09 ч.
/
Парламентът не събра кворум и от трети опит, няма да работи
Народното събрание няма да работи днес. И от третия опит не се събра кворум. БСП и ДПС са в пленарната зала, но не се регистрират. Депутатите трябваше да приемат на първо четене промените в Изборния кодекс, които отменят машините за гласуване за местните и парламентарните избори.
При първата проверка в 9,00 кворум нямаше. Последва 5-минутна почивка, но и след нея системата отчете 115 присъстващи.
Дадена бе 10-минутна почивка и в 9,27 ч се регистрираха 119 депутати. Няма кворум, днес парламентът няма да работи, обяви шефката му Цвета Караянчева. Секунда по-късно системата отчете 120 души и даде в зелено, че има кворум.
Преди да разпусне депутатите, Караянчева ги поздрави за 28 г. от приемането на новата българска конституция.
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика