Пчелар е успял да накара пчелите си да правят мед от канабис

28.02.2016 г. 15:32:19 ч.
/
Пчелар е успял да накара пчелите си да правят мед от канабис
Френски пчелар, самият той употребяващ канабис за лечение от много ранна възраст, е прекарал години в проучване как да съчетае качествата на растението и насекомите, на които е посветил живота си.

Резултатът е  "канамед" (cannahoney), мед от канабис, съобщава dinafem.org

Нарича себе си с ника Nicolas Trainerbees (Никола - треньор на пчели) и има 4300 Facebook последователи и още 700 в Instagram. Той твърди, макар и без да разкрива тактиката си, че е обучил своите пчели така, че те да се държат както пожелае.

"Аз съм обучил пчелите си да правят някои неща, като например да събират мед от плодове, вместо да използват цветя". Освен с пчели, работи с тарантули, гущери и мравки, защото, както обяснява Никола, "обича природата от дете". Това го подтиква да научава повече за света на животните, биологията, ентомология, да изучава всички видове растения и всичко, свързано със света на пчелите.

От известно време сега Никола работи с пчели, които произвеждат "канамед" - cannahoney, име, което е решил да даде на особения вид мед от канабис. Пчеларят твърди, че не е създал мед ", а по-скоро техника, начин да обучи пчелите да събират смолата и да я използват в кошера". Крайното вещество е единствената работа на малките насекоми.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:БФ Волейбол

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика