Начало >Добруджа >Общество

Песни и танци на „Коледна благословия“ в Дом-паметник „Йордан Йовков“

14.12.2018 г. 13:25:00 ч.
/
 Песни и танци  на „Коледна благословия“ в Дом-паметник „Йордан Йовков“
В песни, танци и веселие премина организираната „Коледна благословия“ в Дом-паметник „Йордан Йовков“ в Добрич.
 Децата от Клуб „Златна ябълка“ към СУ „СВ. Климент Охридски“ представиха пред родители, представители на детски градини и други деца, богата програма от песни, танци и  стихотворения.
Ръководителят на Клуба Руска Симеонова благодари на Регионален исторически музей за съвместните дейности през годината.
С поканата да направят един коледен поздрав за децата, които са получили награди в конкурса за рисунка за Дора Габе, децата за пръв път се представят пред официална публика и затова са толкова емоционални,  сподели ръководителят им. „Получи се една химия между публика и артисти, затова смятам, че дебюта беше успешен“, гордо заяви Руска Симеонова.
21 са децата в хореографската паралелка, които в часовете освен с танци, се занимават и с изучаване на словестната част на фолклора, която е изключително богата и смислена, каза Симеонова.
В последно време се наблюдава бум на фолклорните клубове в страната, включително и в училищата, каза ръководителят на Клуб „Златна ябълка“. 



Коментирайте
Подобни новини
Официално грейна коледната елха в центъра на Добрич (ВИДЕО)
Официално грейна коледната елха в центъра на Добрич (ВИДЕО)
Д-р Артюн Еринозов:495 доброволци подкрепят работата на Червения кръст в региона
Д-р Артюн Еринозов:495 доброволци подкрепят работата на Червения кръст в региона
Времето на 6 декември
Времето на 6 декември
Земеделци от България ще участват в мащабния протест в Брюксел срещу новата ОСП (ВИДЕО)
Земеделци от България ще участват в мащабния протест в Брюксел срещу новата ОСП (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика