Петре Григораш: „Добруджа“ е отборът, който съм обичал най-много (ВИДЕО)

23.01.2023 г. 10:02:32 ч.
/
„Добруджа“ е отборът, който съм обичал най-много, заяви в интервю за медийна група „Добруджа“ Петре Григораш. В събота той се завърна на стадион „Дружба“ като треньор на румънския „Аксиополис“. „Добруджа“ спечели контролата с 2:0 с голове на Стефан Статев и Ивайло Лазаров през първото полувреме. Двата отбора отново ще се срещнат на 28 януари, този път в град Чернавода.

Специално да се видят със своя приятел, бивш съотборник и състезател, на стадион „Дружба“ в събота бяха легендите на „Добруджа“ Иван Манолов, Кольо Марков, Николай Костов, Диян Божилов и Сергей Димитров.

През лятото на 1992 г. бе осъществен първият международен трансфер в историята на футболен клуб „Добруджа“ с привличането на румънеца Петре Григораш. Той бе взет от шестия в местното първенство „Фарул“, като преди това бе играл и за гранда „Стяуа“. Петре Григораш записа един сезон за „Добруджа“, след което бе привлечен от „Левски“, но с десетте си гола за отбора в А група и много силната игра във всеки мач и до днес е любимец на всеки фен, който е имал шанса да гледа в действие легендарния централен нападател. Паметни остават победния му гол за 3:2 в последната минута в дербито със „Спартак“ (Варна) при домакинския му дебют с жълто-зеления екип, хеттрикът срещу „Етър“ за победата с 3:0 и най-силният мач в историята на „Добруджа“ – 3:1 срещу ЦСКА с откриващ гол на Петре Григораш.