Начало >Добруджа >Общество

Повече пшеница, по-малко ечемик засяха добруджанци

06.12.2016 г. 10:40:59 ч.
/
Повече пшеница, по-малко ечемик засяха добруджанци
Повече пшеница засяха тази година земеделците в Добруджа. По данни на ОД”Земеделие” с пшеница са заети 1 212 891 дка. Миналата година  са били  1 милион 193 хиляди, уточнява старши експерт Веселин Овчаров.Два пъти по-малко е засетият в региона ечемик- 28 771 дка при над 66 хиляди миналата година. Липсата на пазар и ниска цена е причината стопаните да сеят по-малко. На едно ниво от 3-4 години е сеитбата на рапица около 170 хиляди дка. С третикале са заети малко над 3 хиляди дка.  Посевите на този етап са във фаза-втори, трети лист. Засетите по-рано вече братят. Близо 1 милион и половина са площите преминали предсеитбена подготовка. С дълбока оран са обработени  още толкова-1мил.696 хил. дка.
Снимка:agroplovdiv.bg

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика