Планира се отваряне на източната част на Дунав мост, за да се облекчи натоварването, съобщи в Русе министър-председателят

11.03.2017 г. 14:15:12 ч.
/
Планира се отваряне на източната част на Дунав мост, за да се облекчи натоварването,  съобщи в Русе министър-председателят
Министър-председателят Огнян Герджиков посети ГКПП Дунав мост, където проведе работна среща с представители на Митница - Русе и Регионалната дирекция „Гранична полиция“.
Премиерът се запозна с организацията на работа на Дунав мост. Той съобщи, че до края на годината се планира да бъде отворена източната зона на моста, която в момента не се използва. Това ще позволи да се удвои капацитетът на съоръжението и ще се облекчи голямото натоварване.
Огнян Герджиков коментира, че страната ни изостава с въвеждането на електронните винетки, каквито има в Румъния. „Ще търсим решение и на този въпрос“, подчерта премиерът, според когото е  недопустимо в 21 век да се изостава от модерните технологии.
В края на март или началото на април се планира среща между правителствата на България и Румъния, на която ще бъдат обсъдени въпроси, свързани с граничните пунктове, съобщи още Огнян Герджиков.
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика