Плащаме по 100 лв., а не по 30 хил. лв. за получаване на данните от Търговския регистър

17.12.2014 г. 15:11:00 ч.
/ ИА Добруджа
Плащаме по 100 лв., а не по 30 хил. лв. за получаване на данните от Търговския регистър
Годишната такса за ползване на цялата база данни от Търговския регистър ще бъде намалена от 30 хил. лв. на 100 лв. Новата тарифа ще влезе в сила от началото на 2015 г. Това реши правителството по време на своето редовно заседание в сряда (17 декември).„Значителното намаляване на таксата цели подобряване на достъпността на услугите за по-голям брой потребители, с което ще се подпомогне бизнес средата и ще се внесе по-голяма сигурност в гражданския оборот", съобщават от пресцентъра на Министерски съвет (МС).В началото на ноември стана ясно, че за първи път до сега данните от Търговския и от Имотния регистър ще бъдат свързани по електронен път. Това е част от новите онлайн услуги, които въведе Агенция по вписванията. Според информацията от тогава те трябва да станат достъпни от днес (17 декември). Подобренията в раздел „Несъстоятелност" ще осигурят директна връзка с електронната книга на съдилищата. По този начин потребителите ще получат повече информация за несъстоятелността, посочват от ведомството.

Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика