Плащат заплати в мина "Чукурово" до Нова година

25.12.2014 г. 10:36:00 ч.
/ ИА Добруджа
Плащат заплати в мина "Чукурово" до Нова година
Ръководството на мина "Чукурово" е обещало заплати за работниците си преди Нова година, съобщи енергийния министър Теменужка Петкова пред Нова телевизия.
Тя подчерта, че е разговаряла с ръководството на мината веднага след репортаж, който показа как хората, които не са получавали заплати от 3 месеца, се готвят да посрещнат Коледа.
"Обяснението на ръководството е, че в мината от няколко месеца не протича нормална минна дейност. На 23 декември са провели аванс за месец декември от 100 лева. Получих уверение от тях, че на 29 и 30 декември ще положат усилия хората да получат заплатите си за месец ноември", заяви министър Петкова в предаването "Здравей, България".
Министър Петкова потвърди, че собственик на мина "Чукурово" е Христо Ковачки, на когото тя е дадена на концесията през 2002 година за срок от 20 години.
"Ще следя развитието казуса и че и всички останали държавни институции, които имат отношение, ще направят същото, за да има гаранция, че хората ще получават възнагражденията за труда, който полагат", увери министърът на енергетиката.

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика