ПЛУВАНЕ: 13 медала за СКПС „Добруджа“ на международен турнир във Варна

13.06.2022 г. 16:18:21 ч.
/
13 медала спечелиха състезателите на СКПС „Добруджа“ на международния турнир по плуване „Black Sea Cup“, който се проведе от петък до неделя на открития басейн „Юлиян Русев“ под проливния дъжд, който се изсипа над Варна в трите дни на състезанието. Треньорите Иван Иванов и Светлин Колев заложиха на 11 свои състезатели и останаха доволни от представянето им. СКПС „Добруджа“ спечели 5 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала.

Радослав Тодоров завоюва общо 5 отличия. Талантливият плувец взе 3 златни и 1 сребърен медал при юношите старша възраст, а при мъжете записа още едно второ място.

Даная Димитрова спечели злато и сребро при девойките старша възраст.

Шампион при юношите младша възраст стана Саймън Шриър, а брат му Брам Шриър - младши се окичи с бронз при старшата.

Йордан Колев спечели 2 бронзови медала при юношите старша възраст, а Здравко Желев и Даниел Илиев имат по едно трето място при мъжете.