Историк изведе „Любен Каравелов” до сребърните медали
28.03.2024 г. 14:59:09 ч.
/
ПМГ „Иван Вазов” стана шампион на общинския етап на ученическите игри по волейбол за юноши, 8-10 клас. На финала, игран днес в зала УСШ, математиците победиха СУ „Любен Каравелов” с 2:0 гейма. Отборът, воден от треньора Добромир Русев, спечели първото място без нито един загубен гейм в целия турнир, в който участваха 9 училища от град Добрич. ПМГ „Иван Вазов” ще представя Добрич на областния етап на ученическите игри. С показаната игра и с волейболисти като Антонио Дончев, който е юношески национал и вече е втори разпределител в мъжкия отбор на „Добруджа 07”, ПМГ „Иван Вазов” дава сериозна заявка не само да премине областния и зоналния кръг, но и да атакува медалите в крайното класиране на държавните финали.

С 5 поредни победи по пътя към финала и само с един загубен гейм до днес, СУ „Любен Каравелов” заслужи сребърните медали. Отборът бе изведен до второто място в Добрич от треньор, който е учител по история в училището – Божидар Тодоров. Той обаче е не само фен на волейбола, но и познава в детайли този спорт и подготвя целогодишно училищния отбор по волейбол, който провежда ежеседмични тренировки през цялата учебна година.

В мача за третото място Професионалната гимназия по аграрно стопанство победи Професионалната гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Георги Павлов”.

След финалния мач се проведе церемонията по награждаването на първите три отбора. Медалите и флагчетата бяха връчени от треньора в школата на „Добруджа 07” Хакан Раиф.

Общинските ученически игри са финансирани от Община град Добрич и са организирани от сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа“.