Начало >Добруджа >Общество

По 50 лева допълнително за всички пенсионери и през октомври

19.08.2020 г. 13:09:16 ч.
/
По 50 лева допълнително за всички пенсионери и през октомври
Пенсионерите ще получат по 50 лева допълнително за септември, като се предвижда правителството да отдели  същата допълнителна сума и за октомври.
Ситуацията в света не е лека и ние продължаваме с нашите действия, за да може да окажем подкрепа на всеки един българин, каза премиерът Бойко Борисов по време на правителственото заседание, което се проведе чрез видеоконферентна връзка.
За да получат всички български пенсионери добавка от 50 лева към пенсиите си за септември, кабинетът отпусна днес над 106 мил. лева, предназначени за 2,1 милиона пенсионери.
Парите още днес ще бъдат преведени по сметките на НОИ. За втори пореден месец ще помогнем на най-уязвимите български граждани, посочи премиерът.
 

Коментирайте
Подобни новини
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
27 юни е Световен ден на риболова
27 юни е Световен ден на риболова



Яндекс.Метрика