Начало >Добруджа >Криминални

По искане на Прокуратурата в Генерал Тошево телефонният измамник, нает по обява за работа, остава в ареста

29.01.2016 г. 15:46:32 ч.
/
По искане на Прокуратурата в Генерал Тошево  телефонният измамник, нает по обява за работа, остава в ареста
Искането на Районната прокуратура в Генерал Тошево спрямо 48-годишния телефонен измамник Веселин Райнов да бъде взета постоянна мярка „Задържане под стража“ бе уважено от състав на районния съд днес днес., съобщават от Апелативна прокуратура.
48-годишният мъж от Силистра, който живее в Балчик , е обвиняем  за четири случая на измами след предварителен сговор с неизвестно лице при условията на продължавано престъпление – деяние по член 210, ал. 1, т. 2, във връзка с член 209, ал. 1 от Наказателния кодекс. Той беше задържан за срок до 72 часа от Районната прокуратура в Генерал Тошево, след като на 21 и 24 януари успя да измами две възрастни жени от Генерал Тошево, които му предали общо 15 500 лева.
По четирите досъдебни производство, които се водят срещу Райнов и ще бъдат обединени, той е успял чрез измама да получи  20 000 лева, като за всяка измама получавал заплащане по 400 лева. Пред разследващите обвиняемият обяснил, че е нает по обява за работа в интернет от брокерска фирма заради 18-годишния си стаж като счетоводител. Днес пред съда Райнов изтъкна, че има висше образование и че едва в последния случай разбрал, че извършва престъпление. До момента той не дава информация на кого е предавал сумите, взети чрез телефонни измами. 
Снимка:img.big5.bg
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Млад мъж е задържан от Полицията за притежание на метамфетамин и канабис
Млад мъж е задържан от Полицията за притежание на метамфетамин и канабис
След конфликт 52-годишен е с прободна рана, а 78-годишен с фрактура на крайник
След конфликт 52-годишен е с прободна рана, а 78-годишен с фрактура на крайник
Полицията задържа мъж за притежание на пистолет
Полицията задържа мъж за притежание на пистолет
Жена на 65 години е самокатастрофирала в Балчик
Жена на 65 години е самокатастрофирала в Балчик



Яндекс.Метрика