Почина основателят на "Плейбой" Хю Хефнър

28.09.2017 г. 09:13:35 ч.
/
Почина основателят на "Плейбой" Хю Хефнър
На 91 години почина основателят на мъжкото списание "Плейбой" (Playboy) Хю Хефнър, предаде Ройтерс.
Той е починал спокойно в дома си, се казва в съобщение от издателството.
Хефнър е един от хората, помогнали за появата на с*ксуалната революция през 60-те години на миналия век чрез създаденото от него емблематично сп. "Плейбой", прочуло се със серии провокативни снимки като на чисто голата Мерилин Монро. Именно около списанието той основава своята бизнес империя.
Хефнър бе известен със своеобразния харем от млади блондинки, който държеше в прочутото си имение "Плейбой" край Лос Анджелис и шумните партита там.
"Аз никога няма да порасна", казва Хю Хефнър в интервю за Си Ен Ен, дадено когато е на 82 години, "Да остана млад е всичко за мен." Ройтерс отбелязва, че издателят се "укротява" едва около 86-годишна възраст, когато се омъжи за третата си съпруга - 60 години по-младата от него фотомоделка Кристал Харис.
Хю Хефнър основава сп. "Плейбой" през 1953 г. На корицата на първия брой е Мерилин Монро - гола, което носи светкавичен успех на изданието. Той започва с 8 хил. долара, а впоследствие създава една от най-обсъжданите издателски имеприи.
През 1960 г. в Чикаго отваря първия си Плейбой клуб. Следва основаване на клубове по цял свят, включително в Япония и Ямайка. от 1980 г. обаче клубовете постепенно започват да затварят заради нарастване на разходите.
През 1985 г. издателят на "Плейбой" претърпява инсулт, който временно го оставя парализиран, но успява да се възстанови напълно.
Ройтерс посочва, че Хефнър е поискал да бъде погребан в крипта до гроба на Мерилин Монро в гробището на Лос Анджелис.
Снимка:cdn04.cdn.justjared.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Ключова визита в Китай: Тръмп и Си Дзинпин обсъдиха отношенията между двете страни
Ключова визита в Китай: Тръмп и Си Дзинпин обсъдиха отношенията между двете страни
DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
Първият полуфинал на "Евровизия": 10 държави се класираха напред
Първият полуфинал на "Евровизия": 10 държави се класираха напред
Киър Стармър няма намерение да се оттегля от премиерския пост
Киър Стармър няма намерение да се оттегля от премиерския пост



Яндекс.Метрика