Начало >Добруджа >Общество

Под въпрос е целогодишната работа на специализираната болница Тузлата

12.07.2016 г. 16:07:24 ч.
/
 Под въпрос е целогодишната работа на  специализираната болница Тузлата
Специализираната болница за рехабилитация Тузлата в Балчик е пълна на 100 %, каза за радио „Добруджа” нейният управител д-р Камелия Кирчева.   За разлика от предходни години, обаче, преобладаващите пациенти това лято  са тези, които са по програма на НОИ  и платените такива. Броят на лекуващите се по здравна каса са по-малко с около 40% ,  в сравнение с миналата година, коментира д-р Кирчева.
Проблемът, според управителя на лечебното заведение, може да се окаже по-сериозен през зимните месеци, когато основният контингент от пациенти е този, който се лекува по здравна каса. Това е така, защото пациентите  на лечебното заведение, които ползват медицинските услуги по програма на НОИ, обикновено са до края на октомври.  В останалите зимни месеци  болницата в Тузлата работи с болни  по здравна каса.  След промените, влезли в сила от 1 април, условие за тяхното  постъпване е те да са преминали физиотерапия в доболнична помощ или пък да са насочени  към нея 30 дни след изписване от болница.
„Това е една сериозна преграда, която води до намаляване и липса на пациенти през зимните месеци и  поставя под въпрос целогодишната работа на болницата”, казва д-р Камелия Кирчева.
Специализираната болница за рехабилитация Тузлата е предпочетена за лечение и от много чужденци. Една част от тях се настаняват в лечебното заведение, а други идват само за процедури или пък за откритото калолечение, което е сектор към болницата, допълва управителят.
Снимка:sbrtuzlata.com

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 13 април
Прогноза за времето в понеделник, 13 април
Ансамбъл „Добротица“ и Детска танцова студия „Добрич“ с великденски концерт в парка
Ансамбъл „Добротица“ и Детска танцова студия „Добрич“ с великденски концерт в парка
Отлагат Великденското хоро в „Стария Добрич“ заради лошото време
Отлагат Великденското хоро в „Стария Добрич“ заради лошото време
Вестник ГЛАС: На ръба ли е здравната система у нас?
Вестник ГЛАС: На ръба ли е здравната система у нас?



Яндекс.Метрика