Постигнато е примирие за Нагорни Карабах

05.04.2016 г. 16:23:42 ч.
/
Постигнато е примирие за Нагорни Карабах
Между враждуващите страни в Нагорни Карабах е постигнато споразумение за прекратяване на огъня във вторник в 12 часа местно време (11 часа българско). Това потвърди Министерството на отбраната на Азербайджан, а по-късно и на Армения, предаде ТАСС. В момента текат преговори относно детайлите на примирието.
Заповедта е получена в 12.00 местно време, тя се изпълнява, заяви говорителят на военното министерство на непризнатата Нагорно-Карабахска република Сенор Асратян, цитиран от РИА-Новости.
Азербайджанският президент Илхам Алиев заяви, че страната му едностранно спира огъня в зоната на карабахския конфликт, при условие, че арменската страна не се възползва от това. Президентът обявил това на среща със семействата на военни, загинали или ранени в зоната на конфликта.
По данни на Министерството на отбраната на Армения, от страната на Нагорни Карабах са загинали 20 души, а 26 са изчезнали. Още 72 са ранени. Една от жертвите е дете, а трима са цивилни.
По време на боевете, азербайджанската страна е загубила 300 войници, отбеляза министерството в Баку.
Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика