Повече мигранти загиват в Средиземно море, изправени са пред нови опасности

23.08.2016 г. 15:18:16 ч.
/ ИА Добруджа
Повече мигранти загиват в Средиземно море, изправени са пред нови опасности
Нови и по-опасни практики на трафикантите на хора и опити за достигане до Европа по по-опасни маршрути са довели до скок на броя на мигрантите, намиращи смъртта си, опитвайки се да пресекат Средиземно море, съобщава „Асошиейтед прес”.
Според доклад, публикуван днес от Международната организация по миграция, 2 901 души са загинали или са изчезнали, прекосявайки Средиземно море през първите шест месеца на 2016 г., което 37% увеличение в сравнение със същия период на миналата година.  
Повечето от тези смъртни случаи са се случили по т. нар. централен средиземноморски маршрут от Северна Африка към Италия
Това винаги е бил най-опасният път, но от Международната организация по миграция твърдят, че понастоящем има повече случаи, при които трафикантите на хора изпращат множество лодки наведнъж, което затруднява спасителните операции. По-новите маршрути, особено от Египет, са по-дълги и по-опасни.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика