Повечето фирми от индустрията готвят коледни бонуси

23.11.2014 г. 14:31:00 ч.
/ ИА Добруджа
Повечето фирми от индустрията готвят коледни бонуси
Повечето фирми от индустрията ще раздават коледни бонуси на работниците си. Това показва проучване на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ), поръчано от БиТиВи. 57 на сто от фирмите в България ще зарадват служителите си за празниците, докато 15% не могат да си го позволят. 75 на сто от шефовете казват, че бонусите са обвързани с очакваните финансови резултати на фирмата за тази година
27% от фирмите ще зарадват всеки един от служителите си с бонус до 100 лева. 35 на сто с между 100 и 300 лева. А 38% - над 300 лева. „Очаква се да има ръст на БВП с около 1-1,5%, голяма част от фирмите реализират повече продажби, голяма част оптимизираха разходите си, така че им позволи да реализират по-големи печалби и може би с очакванията за по-добри финансови резултати са свързани и очакванията за раздаването на коледни бонуси", коментира Добрин Иванов, изпълнителен директор на АИКБ.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика