Начало >Добруджа >Общество

Повредена е новата чешма на центъра на Добрич

От общината казват, че проблемът ще бъде своевременно отстранен
28.08.2025 г. 09:10:58 ч.
/
Повредена е новата чешма на центъра на Добрич
Установена е повреда в работата на новоизградената чешма в центъра вследствие на неправилна експлоатация. Проблемът ще бъде отстранен своевременно. Това съобщават от община град Добрич.
Констатирана е неизправност в работата на поливната система, което е довело до теч на вода в зелените площи в обновената част на центъра. Още вчера сутрин е направен оглед от служители на фирмата изпълнител и са планирани дейности за максимално бързо отстраняване на неизправността.
През следващата седмица ще се осъществяват довършителни ремонтни дейности на обекта, който все още не е въведен в експлоатация и не е получил Акт образец 15, с който строителят предава обекта на възложителя.
В началото на седмицата е извършен съвместен оглед от представители на Община Добрич, фирмата, която осъществява строителен надзор, проектантите и фирмата изпълнител, вследствие на който са констатирани нередности в няколко участъка, което налага пренареждане на павета.
За съжаление, продължаваме да получаваме сигнали за вандалски прояви в ремонтираната част на центъра. Призоваваме хората да бъдат бдителни и да ни информират, ако забележат нередности, допълват от общинската администрация.
 

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика