Правителството създава борд за председателството ни на Съвета на ЕС

30.08.2017 г. 12:49:01 ч.
/ ИА Добруджа
Правителството създава борд за председателството ни на Съвета на ЕС
Правителството ще създаде Координационен борд по въпросите за председателството ни на Съвета на ЕС. Това реши днес Министерски съвет.
Целта на Борда е да се гарантира оперативното проследядване на преговорния процес в рамките на Съвета. 
При необходимост Бордът ще дава указания за воденето на преговори, както и ще предлага на Съвета промени в разглежданите досиета.
Председател на Борда е заместник-министърът за Българското председателство на Съвета на Европейския съюз 2018, отговарящ за връзките с Европейския парламент.
Членове са началникът на политическия кабинет на министър-председателя, заместник-министри, представители на ръководните органи на други институции и ведомства, постоянният представител на България към ЕС, директорите на дирекциите "Координация по въпросите на ЕС" в МС и "Политики и институции в ЕС" в МВнР.
С постановлението се регламентира и как ще се подготви участието на заместник-министъра за Българското председателство на Съвета на ЕС,отговарящ за връзките с Европейския парламент.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика