Начало >Добруджа >Общество

Празничният 3-и март в Добрич (СНИМКИ)

03.03.2024 г. 17:18:42 ч.
/ ИА Добруджа
Празничният 3-и март в Добрич (СНИМКИ)
Тържествата за 3-и март в Добрич започнаха сутринта с панихида в храм „Свети Георги“ в памет на загиналите за Освобождението на България и празничен водосвет, отслужен от архиерейския наместник отец Георги Дочев.

От храм „Свети Георги“ тръгна празничното шествие „Първите“ с ученици от училищата в Добрич, което тази година беше водено от Спортно училище „Георги Стойков Раковски“.

На мемориалния комплекс „Хан Аспарух“ се състоя тържественият ритуал за отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя в памет на героите.

Празникът продължи на площад „Свобода“ с концерт на Професионален фолклорен ансамбъл „Добруджа“ с главен художествен ръководител Стоян Господинов.



Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика