Начало >Добруджа >Общество

Представиха книгата на Димитър Димитров „Минералите на Добричка област“

18.12.2019 г. 13:44:25 ч.
/
Представиха книгата на Димитър Димитров „Минералите на Добричка област“
Премиера на книгата  на Димитър Димитров „Минералите на Добричка област“ се състоя вчера  в Мултифункционалната зала на Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 година“. Пред гости, колеги и приятели, Димитров сподели основния си мотив за създаването на книгата, а именно това да опровергае схващането, че Добруджа е бедна на минерали. Представени бяха някои от най-ефектните образци, намерени в региона, като специално за събитието авторът показа и значително количество обработени от самия него минерали. Активна бе и публиката, която зададе доста въпроси, благодарение на което успя да научи любопитна информация за различните находища в областта, земните пластове, редките видове минерали и др. Присъстващите имаха и възможността да видят целия снимков материал, поместен в книгата – над 70 фотографии на различни образци и под формата на слайдшоу. Книгата е издадена със съдействието на Община  Добрич по Програма за финансовото подпомагане на книгоиздаването и книгоразпространението, както и с подкрепата на Читалището. Издател е „Даниела Убенова“.

Коментирайте
Подобни новини
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика