Начало >Добруджа >Общество

Преподаватели от СУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Добрич участват в международно обучение по програма „Еразъм+“

09.10.2025 г. 09:25:31 ч.
/
Преподаватели от СУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Добрич участват в международно обучение по програма „Еразъм+“
Петима учители от СУ „Св. св. Кирил и Методий“, заедно с директора на училището г-жа Ани Великова участват в обучение по програма „Еразъм+“ в Даламан, Турция. Темата на проекта отвежда отвъд познатото пространство на класната стая — към света на новите технологии, дигиталните инструменти и съвременните педагогически подходи, които променят начина, по който учителят общува с учениците и с бъдещето.
Включени са интерактивни модули, свързани с дигиталното здраве, дигиталната педагогика и интегриране на технологиите в учебния процес.
Проектът цели не просто да запознае участниците с актуални дигитални решения в образованието, а да провокира нов поглед към ролята на учителя в дигиталната ера.Покана да влезеш в света на учениците, да говориш на техния език и да ги срещнеш там, където любопитството им живее – в света на технологиите.
Така проектът по „Еразъм+“ се превърна в синтез между технология и хуманност, между професионализъм и вътрешно развитие – защото истинската трансформация в образованието започва от онзи, който има смелостта да се погледне в огледалото и да продължи напред с нова визия.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“



Яндекс.Метрика