Начало >Добруджа >Общество

Прилагането на задължителната съдебна медиация обсъдиха съдии от Добрички съдебен район

24.04.2026 г. 15:20:15 ч.
/
Прилагането на задължителната съдебна медиация обсъдиха съдии от Добрички съдебен район
В Окръжния съд в Добрич се проведе работна среща на съдии от Добричкия съдебен район, разглеждащи граждански и търговски дела. В срещата се включиха 20 съдии от окръжния и районните съдилища в региона.

Магистратите обсъдиха въпроси, свързани с практическото прилагане и проблемите при провеждане на задължителната медиационна процедура по определени видове дела, която бе въведена със законодателни промени през юли миналата година. Споделен бе опит по отношение на насочването, организирането и провеждането на информационна среща за медиация и медиационна процедура.

На срещата бяха дискутирани и начините на връчване на призовки и съобщения по граждански дела. Акцент беше поставен върху връчването чрез залепване на уведомление и процедурата по назначаването на особен представител на разноски на ищеца в гражданския процес.

Работната среща бе инициирана от ръководството на Окръжния съд с цел обмяна на информация за създадени добри практики или установени проблеми при прилагане на съдебната медиация и по-ефективно подпомагане на гражданите при упражняване на правата им в гражданския процес.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика