Начало >Добруджа >Култура

Продрум Димов представя в РБ "Дора Габе" новата си книга "За него, живота..."

27.07.2021 г. 10:45:27 ч.
/
Продрум Димов представя в РБ "Дора Габе" новата си книга "За него, живота..."
Представяне на новата книга на Продрум Димов "За него, живота..." ще се проведе на 30 юли от 17,30 ч., във фоайето на Регионална библиотека „Дора Габе“. В изданието, посветено на Никола Вапцаров, писателят споделя преклонението си към личността и творчеството на Вапцаров, лични впечатления от майката на поета – Елена Вапцарова, свои интервюта с Иван Динков, носител на Национална литературна награда „Никола Вапцаров“ и Йордан Каменов, писател и литературен критик, познавач на Вапцаров, както и кореспонденция с поета Христо Радевски. В съдържанието намира място и темата за "македонизма" на Вапцаров.
Продрум Димов продължава традицията да напомня на своите читатели значими имена от родната ни история и култура, изпращани незаслужено в забвение или подложени на фалшив нов прочит. В новото издание ни представя титаничния образ на Никола Вапцаров.
 
Книгата е налична в библиотеката и може да бъде заета от читателите в сектор Книгозаемане.
 
За автора:
Продрум Димов е автор на двадесет поетични книги за деца, сред които: „Рой звездици", „Весело утро", „Моята България", „Чудното прозорче", „Щъркът пак затрака", „Скандал в гората" и на три стихосбирки за възрастни: „Къде е снопът ти, Кубрат?", „Новите граници" и „Ако те няма!". Негово дело са сборници с разкази, епиграми, очерци и интервюта, между които: „Горещи години", „Споделено завинаги", „Щрихи от нашето време". Автор е на поредица от художествено-документални книги, между които: „Незаглъхващи мигове"(Христо Радевски), „Докосвания"(Дамян Дамянов), „Струйки от чистия извор"(Яко Молхов), „Иван Динков отблизо'', „Насаме с Иван Сестримски", „Мигове с Евтим Евтимов". Сред последните му издания са: „Попътни срещи", „Размисли по големия път" и „Резонанси".
Продрум Иванов Димов е роден на 1 февруари 1933 г. в с. Лесичово, Пазарджишко. Има полувисше педагогическо образование. Бил е учител и директор на основно училище, заместник-директор на прогимназия. Дългогодишен секретар е на Клуба на дейците на културата - Пазарджик и е организирал множество срещи с изтъкнати български поети, писатели, артисти, художници, журналисти и музикални дейци. Член е на Съюза на българските писатели.
 

Коментирайте
Подобни новини
„Споделени мигове“ на Христина Гаева – хармония и време за съзерцание (ВИДЕО)
„Споделени мигове“ на Христина Гаева – хармония и време за съзерцание (ВИДЕО)
Кукленият театър в Добрич с премиера за възрастни (ВИДЕО)
Кукленият театър в Добрич с премиера за възрастни (ВИДЕО)
Любов към формите показва Антон Нейчев с изложба в Международен колеж(ВИДЕО и СНИМКИ)
Любов към формите показва Антон Нейчев с изложба в Международен колеж(ВИДЕО и СНИМКИ)
Културните събития в Добрич 10-16 ноември
Културните събития в Добрич 10-16 ноември



Яндекс.Метрика