Начало >Добруджа >Общество

Министър Ангелов: Ще сменим директора на болницата в Добрич (ЧУЙТЕ)

11.08.2020 г. 15:21:57 ч.
/
Министър Ангелов: Ще сменим директора на болницата в Добрич (ЧУЙТЕ)
Ще свикаме общо събрание на МБАЛ-Добрич и ще искаме смяната на директора д-р Байчев, както и промени в Съвета на директорите, обяви на пресконференция здравният министър проф. д-р Костадин Ангелов. Той изтъкна поне две причини за подобно действие. На първо място посочи, че е видял смесване на потоците в болницата – пациенти с положителна проба за Ковид-19 и такива без зараза. Освен това те се обслужват от общ персонал. За мен това е излагане на необясним риск, коментира здравният министър. Другото, което му е направило впечатление при посещението на МБАЛ – Добрич днес, е големият брой цивилни граждани без лични предпазни средства.

Проф. Ангелов изказа личната си благодарност на лекарите, медицинските сестри и санитарите в болницата, на областна администрация, на кмета, на РЗИ и на фармацевтите в Добрич, за усилията, които полагат.

Той потвърди, че знае за изнемогването на добричките медици, но посочи, че и този проблем може да бъде решен с добра организация от страна на ръководството на болницата.

Аудио:


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика