Начало >Добруджа >Общество

Протест и в Добрич в подкрепа на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев

19.07.2025 г. 09:09:39 ч.
/
Протест и в Добрич в подкрепа на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев
Добрич стана поредният град, в който се проведе протест в подкрепа на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев.  Протест срещу "избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система" се проведе снощи пред Съдебната палата в града. Той бе организиран от местните организации на партиите в коалицията Продължаваме промяната - Демократична България. Областният председател на "Демократи за силна България" - Добрич Милена Керанова сподели преди това за радио „Добруджа“, че хората вече са крайно нетърпими към несправедливостта и към това избирателно прилагане на правосъдието в България.  „Поводът е арестът на кмета на Варна, но той показва, че е назрял един момент, в който хората проявяват наистина крайна нетърпимост към неща, с които живеят години наред“, каза Керанова.

Протестиращите се обединиха около идеята, че действията срещу представителите на варненската местна власт будят сериозни съмнения за "политически мотивирано правосъдие". 

Припомняме, в четвъртък Апелативен съд – София реши да остави в ареста кмета на Варна Благомир Коцев и двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов. На свобода срещу подписка излиза само бизнесменът Ивайло Маринов, защото според съда липсват доказателства за връзка с другите трима.



Коментирайте
Подобни новини
И днес продължава рок фестът „September Sun” в Добрич
И днес продължава рок фестът „September Sun” в Добрич
Времето на 7 септември
Времето на 7 септември
Водните аварии в област Добрич днес
Водните аварии в област Добрич днес
Живко Желязков с поздрав по случай празничните дни
Живко Желязков с поздрав по случай празничните дни



Яндекс.Метрика