Протестиращи блокираха центъра на София

10.12.2015 г. 22:05:37 ч.
/ ИА Добруджа
Протестиращи блокираха центъра на София
Протест в подкрепа на подалия оставка правосъден министър Христо Иванов и срещу промените в Конституцията, приети на второ четене в парламента се проведе тази вечер в София и блокира движението в центъра на града. Над хиляда протестиращи преминаха от парламента до "Орлов мост" и го блокираха.
Демонстрацията бе  под надслов "Да запалим свещ за съдебната реформа". 
Протестиращите се събраха пред сградата на парламента около 18:30 ч. и тръгнаха на шествие. Затвориха движението по бул. "Цар Освободител" пред парламента, след това се отправиха към Орлов мост, където също за кратко блокираха движението. След това се насочиха 
Граждани разпънаха пред задния вход на парламента познатия от #ДАНСwithme плакат "Граждани срещу мафията", както и "Съдебна реформа сега". Преобладаваха скандиранията "Мафия!", "Оставка" и "Реформа!".
След това демонстрантите блокираха за около половин час и Орлов мост, след което се отправиха обратно по бул. "Цар Освободител" към Министерския съвет и Съдебната палата. На последното мясо хората скандираха "Свинска палата" и към 20.30 започнаха да се разотиват с намерението шествието да бъде повторено.
Протестът срещу орязаните конституционни промени премина без никакви инциденти и при изключително засилено полицейско присъствие - десетки униформени съпровождаха демонстрантите през цялото време. към Министерски съвет. Протестното шествие завърши пред сградата на Съдебната палата в столицата.
Участниците обявиха ,че протест ще има и утре, като той ще започне отново в 18.30 часа пред парламента.
Източник:frognews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София



Яндекс.Метрика