Протестиращи в Каталуния блокират пътища заради заседание на правителството

21.12.2018 г. 12:51:41 ч.
/
Протестиращи в Каталуния блокират пътища заради заседание на правителството
Властите в Каталуния обявиха, че протестиращи сепаратисти, разгневени от заседание на централното правителство на Испания в Барселона, са блокирали голяма магистрала и десетки пътища, нарушавайки трафика към и от града, съобщава "Асошиейтед прес". Протестиращите, които подкрепят независимостта на Каталуния от Испания, организираха акцията, за да покажат отвращението си от решението на испанския министър-председател Педро Санчес да ръководи седмичното заседание на кабинета в Барселона.
Сигурността в проспериращата североизточна испанска област, която обикновено се осигурява от местната полиция, беше подсилена от стотици полицаи от частите за борба с безредиците от испанската национална полиция.
Санчес се съгласи с подкрепящия сепаратисткото движение лидер на Каталуния Ким Тора да работи за намиране на решение на политическата криза, която се разрази след неуспешния опит за отцепване на Каталуния от Испания през миналата година. Срещата им вчера беше едва втората, откакто и двамата встъпиха в длъжност по-рано тази година.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика