Протестиращите в Скопие щурмуваха кабинета на президента

14.04.2016 г. 09:00:30 ч.
/
Протестиращите в Скопие щурмуваха кабинета на президента
Протестиращи в Скопие нахлуха в сряда вечерта в канцеларията на президента Георге Иванов. Те са разбили прозорците и са изхвърлили навън мебели и документи, които след това са запалили.
Изпочупени са прозорците и на близката сграда на министерството на правосъдието, а демонстрантите са хвърляли камъни и яйца по правителствени сгради.
Стигна се до сблъсъци с полицията, която използва палки, за да разпръсне хората. По информация от полицейски източници в сблъсъците има ранени и арестувани.
По улиците на Скопие излязоха няколко хиляди протестиращи. Протестите избухват, след като в понеделник президентът Георге Иванов помилва 56 политически фигури – от управляващите и опозицията, замесени в скандал с подслушвания. Миналата година бяха разкрити записи от подслушвания, които според опозицията уличават бившия премиер Никола Груевски в нелегално следене на 20 000 души, включително министри от кабинета.
Снимка:85.14.28.164
Източник:mediana.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика