Пуснаха и нощно метро в Лондон за уикендите

20.08.2016 г. 11:47:11 ч.
/
Пуснаха и нощно метро в Лондон за уикендите
Две линии на лондонското метро от днес ще работят денонощно през уикенда за голяма радост на хората, които дават нощни смени, както и на любителите на нощния живот, предаде БТА като се позова на Франс прес. 
"Нощното метро" беше официално открито снощи от лондонския кмет Садик Хан. За начало в нощите на уикендите ще се движат влакове по линиите "Виктория" и "Сентръл".
Очаква се от нощния транспорт да се възползват 200 000 пътници до края на годината, а от есента ще се движат и влакове по линиите "Джубили", "Нордърн" и "Пикадили". 
Проектът е на бившия лондонски кмет Борис Джонсън, сега външен министър в правителството на Тереза Мей.
Метрото трябваше да заработи денонощно през уикенда през 2015 г., но това стана едва сега заради конфликт между транспортните синдикати и общината, който бе уреден през март тази година. 
 "Чудесно е, че метрото се движи цяла нощ", казва 27-годишният Омар Хан, който се готви да купонясва с приятели.
Снимка:stmedia.digitallook.com
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика