Първи концерт на легендарния Сър Род Стюарт у нас през декември

21.01.2025 г. 10:04:46 ч.
/
Първи концерт на легендарния Сър Род Стюарт у нас през декември
Сър Род Стюарт, легендарният двукратно вписан в Залата на славата на рокендрола певец и композитор ще изнесе специален концерт в София като част от европейското си турне. След повече от пет десетилетия на сцената и в годината, когато се завръща на фестивала Гластънбъри, Род Стюарт най-после идва за първи път и у нас по покана на Fest Team на 11 декември 2025 г. в Зала Арена 8888 София, за да представи най-големите си хитове и да сподели своята музикална история и с българската публика.

С над 250 милиона продадени албума и сингли на първите места в класациите по света, Род Стюарт е сред най-успешните изпълнители в историята на музиката. Неговият отличителен песъчлив глас, стил и текстове виреят успешно във всички  жанрове – от рок, фолк и соул до R&B и джаз, превръщайки го в един от малкото артисти с албуми номер едно във всяко десетилетие от кариерата му. Сред отличията му се вписват и награди като ASCAP Founders за текстопис, най-продаван автор на New York Times, GRAMMY за Жива легенда и разбира се - рицарското звание, присъдено му през 2016 г. в Бъкингамския дворец за принос към музиката и благотворителните каузи.

Роден в Лондон, силно повлиян от рокендрол вълната и вдъхновен от соул и блус традициите, Род Стюарт е артист, чийто талант и харизма продължават да преодоляват времето и жанровите ограничения. Концертът в София ще включва едни от най-запомнящите се песни от неговата кариера: „Maggie May“, “Have I Told You Lately That I Love You”, „Da Ya Think I’m Sexy“, „The First Cut is the Deepest“, „Forever Young“ и много други. Тези познати мелодии, които са станали част от музикалното наследство на поколения, ще оживеят отново, носейки своята искрена енергия и емоционален заряд на българската публика.

През 2024 г. Род Стюарт издаде своя 33-ти студиен албум, „Swing Fever“, съвместен проект с Jools Holland и неговия Rhythm & Blues Orchestra (Warner Records). След успешна обиколка в Азия и Европа и финализирането на рекордно дългата си, 13-годишна серия от концерти в Лас Вегас – Rod Stewart: The Hits, музикалната икона ще докаже, че артистичният му пламък продължава да гори ярко и ще се завърне с The Encore Shows в The Colosseum  в Caesars Palace през 2025 г., за да представи най-големите си хитове, нови интерпретации и изненади, много суинг и впечатляваща сценична продукция.

Билетите за концерта в България ще бъдат достъпни от 23 януари, четвъртък, в 10:00 часа за членовете на Fest Club на цени от 120 до 390 лв., а на 24 януари, петък, от 10:00 часа стартира масовата продажба в мрежата на Ticket Station.

За да сте информирани за предстоящите концерти и фестивали, посетете festteam.bg, където ще откриете всички актуални новини и детайли за програмата за 2025 г. На ticketstation.bg ще намерите пълна информация за продажбата на билети и удобни начини да си осигурите достъп до най-очакваните събития. Членовете на Fest Club имат уникалната възможност да се възползват от ексклузивни предимства като предварителен достъп до билети, специални отстъпки и оферти. Всичко това е достъпно чрез мобилното приложение Fest Club App, налично за изтегляне в Google Play, Apple App Store и Huawei App Gallery.
Източник:Fest Team

Коментирайте
Подобни новини
Ava Max издаде сингъла "Wet, Hot American Dream" (ВИДЕО)
Ava Max издаде сингъла "Wet, Hot American Dream" (ВИДЕО)
Мери Бойс Бенд издава "Дългият път към дома" на дългосвиреща плоча
Мери Бойс Бенд издава "Дългият път към дома" на дългосвиреща плоча
 Райън Гослинг е последната надежда на човечеството в Проектът „Аве Мария“  (ВИДЕО)
Райън Гослинг е последната надежда на човечеството в Проектът „Аве Мария“ (ВИДЕО)
Ели Раданова представя новия си сингъл „Афера“ – надежда за нещо повече от флирт
Ели Раданова представя новия си сингъл „Афера“ – надежда за нещо повече от флирт



Яндекс.Метрика