Японската префектура Токио избра първата жена губернатор

31.07.2016 г. 15:19:19 ч.
/ ИА Добруджа
Японската префектура Токио избра първата жена губернатор
Японската префектура Токио избра първата жена губернатор, сочат екзит пол резултатите след проведените избори за нов губернатор, съобщава БиБиСи.
Бившият японски военен министър Юрико Коике става първата жена губернатор на столицата и другите населени места в префектурата.  
Държавната телевизия NHK и други медии предвиждат победа за Коике след затварянето на изборните секции в 20 часа местно време.
Ако данните от гласуването бъдат официално потвърдени, едно от ключовите предизвикателства пред новия управник е да разреши финансовите проблеми на Токио преди Олимпийските игри 2020.
Скандали, свързани с игрите, принудиха последните двама губернатори да подадат оставка.
В надпреварата участваха 21 кандидати.
Основните претенденти за поста са Коике, политикът Хироя Масуда и журналистът Шунтаро Торигое.
Миналият месец предишният губернатор Йоичи Масизое подаде оставка след критики, че е използвал държавни средства, за да си плати ваканции, за изкуство и комикси за децата му.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика