Радан Кънев: В този вид ПП-ДБ няма политическо бъдеще

16.06.2024 г. 14:19:16 ч.
/ ИА Добруджа
Радан Кънев: В този вид ПП-ДБ няма политическо бъдеще
Тази коалиция във вида, в който е, няма видимо политическо бъдеще. Вече подкрепата е твърде ниска. Тенденцията е пределно ясна. Продължаването на същата политика, независимо от оставката на Христо Иванов, няма как да промени нещо. Ние сме си на пързалката и тя е добре намазана, посоката е надолу.  Това коментира пред БНР Радан Кънев, който отново е избран за евродепутат с листата на ПП-ДБ.

"Идеята, че защото сме в опозиция и някакви избиратели ще започнат да се връщат при нас, да пълзят по нашата намазана пързалка нагоре и ще спират нашето падане, е абсолютно наивна. Тя показва липса на опит, липса на политическа годност. Това, от което имаме нужда, е много трудната задача едновременно да запазим единството и да се променим. Не да се разпаднем, но не и да останем каквито сме, а да започнем много бързо да действаме".

Ако искаме да обърнем процеса, вече сме закъснели и нямаме никакъв лукс на време, категоричен бе Кънев. "Това, което трябва да направим, е цялата коалиция да излезе от дребните партийни егоизми и да се огледа към нуждите и легитимните интереси на хората, които ни подкрепиха, и тези, които не ни подкрепиха."

Да се управлява с ГЕРБ днес вече е невъзможно, категоричен бе евродепутатът. И обясни, че "всякакви възможности за работа с ГЕРБ са проиграни в голяма степен поради присъдата, която българският избирател произнесе над нас".

По думите му в момента коалицията е върната към тесния си електорат.

Според Кънев причина за изборния резултат е и суетата на ПП-ДБ. "Суетата да искаме да управляваме сами с 1/4 от депутатите и с подкрепата на партия, която е по-силна от нас, в случая ГЕРБ. Очевидно за всеки беше, че партия с 60 депутати да поиска цялата власт и подкрепата на партия с над 60 депутати е такъв риск за самата партия, която го прави, и особено за нейните министри, които слага жертва в изпълнителната власт, че няма накъде. Трябваше да си дадем сметка на какво обричаме тези хора, които изпращаме да вършат реформи. Първо на безпомощност да вършат реформи. Второ - на безкрайно опитни в мръсната част на политическата игра политици, като обкръжението на Борисов и Пеевски, ти ги поставяш на волето."
Снимка:Фейсбук
Източник:Novini.bg

Коментирайте
Подобни новини
Младите хора от протестите не искат да са в листи и да стават депутати
Младите хора от протестите не искат да са в листи и да стават депутати
ИТН ще реже докрай: Цицелков падна, ред е на Янкулов и на Христанов
ИТН ще реже докрай: Цицелков падна, ред е на Янкулов и на Христанов
Вицепремиерът за честните избори Стоил Цицелков хвърли оставка
Вицепремиерът за честните избори Стоил Цицелков хвърли оставка
ЦИК започна подготовка за изборите на 19 април
ЦИК започна подготовка за изборите на 19 април



Яндекс.Метрика