Разделени от COVID-19 близнаци се срещат всяка седмица на мост

08.05.2021 г. 10:49:42 ч.
/ ИА Добруджа
Разделени от COVID-19 близнаци се срещат всяка седмица на мост
Вече повече от година шведски близнаци са разделени заради Ковид. Единият живее в Швеция, другият - в Норвегия. Въпреки забраната за пътуване, двамата са намерили начин да се срещат всяка събота.
Столове за къмпинг, хладилни чанти с напитки и малко сандвичи вътре, термоси, норвежки и шведски флагчета и много добро настроение. Всяка седмица тази сцена се повтаря на мост, който свързва Норвегия и Швеция. Там е мястото за среща на близнаците Ола и Понтус Берглунд.
"Не ни е позволено да пресичаме границата. Трябва да съм на един метър от границата, а брат ми - на един метър от неговата страна. Всъщност ни делят два метра", разказва Ола.
Границата е маркирана с обикновена бяла линия и надписи на двете държави. Близнаците живеят на половин час път с кола един от друг, но заради пандемията ходенето на гости станало невъзможно.
"Много е странно, но става въпрос за необходимост, за належаща потребност. Свикнали сме да се виждаме всяка седмица и искахме да продължим да го правим. Пандемията не ни спря и за нас това е победа", смята Понтус.
Именно така, на стария мост, двамата отпразнували 72-ия, а после и 73-ия си рожден ден, който е на 20 април.
"Всяка среща е малък празник за нас. Живея сам и да виждам Ола е много важно за мен. Иначе щях да се депресирам. Ние сме еднояйчни близнаци и затова е много тежко да ни разделят", коментира Понтус.
Вече повече от година, в слънце или в дъжд, братята близнаци не пропускат редовната си среща на моста между Швеция и Норвегия.
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Анди Бърнам заема премиерския пост във Великобритания със солидна подкрепа
Анди Бърнам заема премиерския пост във Великобритания със солидна подкрепа
Албания навлиза във финалната фаза на преговорите за членство в ЕС
Албания навлиза във финалната фаза на преговорите за членство в ЕС
Европрокуратурата разследва предполагаема верижна измама с ДДС
Европрокуратурата разследва предполагаема верижна измама с ДДС
ЕС отпуска близо 884 млн. евро помощ за Газа
ЕС отпуска близо 884 млн. евро помощ за Газа



Яндекс.Метрика