Разгеле! Уволняват началниците в МВР, които взимат пенсии

27.12.2014 г. 15:56:00 ч.
/ ИА Добруджа
Разгеле! Уволняват началниците в МВР, които взимат пенсии
МВР-шефовете, които освен високи заплати взимат и максимални пенсии, ще бъдат уволнени. Това научи Фрог нюз от кадровиците в системата.
Ръководството на ведомството поискало справка от НОИ. От нея станало ясно, че преди да си тръгне от МВР, точно по схемата „ 12 без 5", бившият вътрешен министър Цветлин Йовчев е назначил куп пенсионери и то на възлови позиции. Така освен пенсията, която е в максимален размер, тези хора започнали да взимат и възможно най-високите заплати. Въпросните назначения изправили на нокти служителите на ведомстовото. Синдикатите също скочили срещу тази несправедливост. За това шефовете на МВР решили да действат принципно, като махнат всички пенсионери, без значение кой ги е назначавал преди това и на кого са близки.
Предколедно вече са връчени първите три заповеди за уволнение - на шефа на граничен участък в Кюстендил, на този в Елхово и на директора на ОДМВР-Кърджали. Любопитното е, че началническите места на въпросните гранични участъци се считат за едни най-апетитните в системата. През следващите дни и седмици се очаква заповеди да получат и други като тях. Наскоро стана ясно, че МВР буквално е в колабс. Отчетено бе, че в края на декември финансовият недостиг в МВР ще надхвърли 210 млн. лева.

Източник:frognews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика