Реформатори питат министри: Успяхте ли да намалите с 10% разходите си през 2015 г.

05.01.2016 г. 15:27:44 ч.
/
Реформатори питат министри: Успяхте ли да намалите с 10% разходите си през 2015 г.
Депутатите от гражданската квота на Реформаторския блок Петър Славов и Мартин Димитров питат всички министри дали са успели да намалят административните разходи на ведомствата си с 10% през 2015 година. Намалението беше планирано в бюджета за изминалата година, като всеки министър беше длъжен да намали разходите във ведомството си и по този начин да бъде намален бюджетния дефицит и да не бъде допусната наказателна процедура срещу България за свърхдефицит.  Подобен въпрос двамата депутати зададоха към министрите още през месец септември. Тогава стана ясно, че някои министерства не са изпълнили ангажимента си за намаляване на разходите и нямат ясен план как да го направят до края на годината.  Към момента в деловодството на Народното събрание е внесен въпрос към Владислав Горанов. Предстои да бъдат попитани поотделно и всички останали министри.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика