Начало >Добруджа >Регионални

Резиденция „Шабла“ няма да бъде приватизирана

28.11.2022 г. 11:01:25 ч.
/
Резиденция „Шабла“ няма да бъде приватизирана
Резиденция „Шабла“ ще остане публична държавна собственост и няма да бъде продавана. Тя ще продължи да се ползва за официални мероприятия на Народното събрание, Министерския съвет и Администрацията на президента и при посещение на чуждестранни делегации и гости. В тези случаи охраната й отново ще се поема от НСО, става ясно от отговор на служебния премиер Гълъб Донев на въпрос на народния представител от ГЕРБ-СДС Деница Сачева.
Преди две седмици Министерският съвет прие постановление, с което сваля непрекъснатия държавен надзор на резиденцията от края на февруари 2023 г. Причината е, че тя не попада в т.нар. „значими за държавното управление стратегически обекти“. Според мотивите на началника на НСО от 2019 г. до момента в обекта е пребивавал само един човек на висша ръководна длъжност. Това се е случило през миналата година. От края на февруари следващата година за сигурността на резиденцията ще се грижат назначени от управителя й пазачи на трудово правоотношение. 
Източник:Пресцентър ГЕРБ-Добрич

Коментирайте
Подобни новини
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли



Яндекс.Метрика