Русия все пак изстреля ракетата-носител "Союз-2.1а"

28.04.2016 г. 11:05:35 ч.
/
Русия все пак изстреля ракетата-носител "Союз-2.1а"
Макар и с един ден закъснение, Русия все пак изстреля ракетата-носител "Союз-2.1а" с три космически апарата от космодрума "Восточний", съобщават руските агенции в четвъртък.
Това е първият старт от новия руски космодрум, разположен в Амурска област. Първоначално изстрелването беше насрочено за 5:01 часа в сряда, но беше отложено с един ден, заради технически причини.
Това предвизвика гневната реакция на президента на страната Владимир Путин, който предупреди, че служителите от космическата програма, че ще сменят топлите си легла със затворнически нарове, ако се докаже, че големия брой проблеми, свързани с нея, са резултат от тяхната немарливост. 
Снимка:pbs.twimg.com
Източник:mediana.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика