Руски банки ще разрешат теглене на пари в брой от касите на магазини

15.07.2019 г. 13:24:17 ч.
/
Руски банки ще разрешат теглене на пари в брой от касите на магазини
Големите руски банки планират да разширят из цяла Русия експеримента за теглене на пари в брой от дебитни карти в касите на търговски обекти, пише днес "Известия".
Изданието цитира заместник-председателя на Асоциацията на банките в Русия Алексей Войлуков, според когото това ще бъде от голяма полза за жителите на малките села, къдетоняма банкомати. Магазините ще вземат малка комисионна за операцията, а освен това по-рядко ще им се налага да инкасират наличности.
Но въвеждането на услугата "касомат" включва условието потребителят да е извършил някаква покупка от магазина и така да допринесе за оборота му; иначе услугата ще бъде неизгодна за магазините, пише вестникът. Банковата асоциация има съмнения дали това няма да бъде нарушение на правата на потребителите, но контролният орган Роспотребнадзор още не е дал становище по въпроса, пише БТА.
Снимка:cdn.pixabay.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика