Начало >Добруджа >Общество

РЗИ: Водата на Режията вече е годна за питейно-битови нужди

03.06.2026 г. 17:02:31 ч.
/
РЗИ: Водата на Режията вече е годна за питейно-битови нужди
Директорът на РЗИ-Добрич д-р Светла Ангелова е издала Заповед за възстановяване подаването и използването на вода за питейно-битови цели в районите на Северна промишлена зона, кв. Петър Сарийски (кв. Режия) и жп гара Север, информират от РЗИ.

Представените от „ВиК Добрич“ АД протоколи, удостоверяват че резултатите на изследваните проби питейна вода, пробонабрани от пунктове при крана на потребителя в горецитираните 3 района на град Добрич отговарят на здравните изисквания и водата може да се ползва за пиене, готвене и всякакви битови нужди, гласи съобщението от Здравната инспекция.
 

Коментирайте
Подобни новини
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич



Яндекс.Метрика