С 13 милиона sms-а българите си честитиха Коледа

26.12.2014 г. 12:51:00 ч.
/ ИА Добруджа
С 13 милиона sms-а българите си честитиха Коледа
С над 4 милиона SMS-честитки за Коледа се поздравиха клиентите на Мтел, отчитат от компанията. SMS-ите са отчетени за периода от 12 часа на 24 декември до 24 часа на 25 декември. Други 100 хиляди са изпратени от електронната страница на Мтел. SMS-ите обичайно започват да се увеличават в следобедните часове на 24 декември и достигат своя пик на 25 декември. Кратките текстови съобщения продължават да са предпочитан начин за поздрав на близки и приятели по празниците, въпреки добилите популярност приложения за чат.
Освен при SMS-ите, по коледните празници увеличение се регистрира и при обажданията. Все повече клиенти предпочитат да поздравят близки и приятели лично в разговор по телефона, тъй като цените за обаждания през последните години стават все по-изгодни.
4.6 милиона SMS-а за Коледа пък отчитат от VIVACOM . Броят на изпратените от клиентите на компанията честитки също е отчетен от 12:00 часа на 24 декември 2014 г. до 24:00 часа на 25 декември 2014 г., информират от телекома.
Kлиентите на Теленор пък изпратиха 4,4 милиона SMS-a по време на коледните празници. Данните отново са за същия период.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика