Начало >Добруджа >Общество

С 2,52 на сто по-скъп ток за клиентите на Енерго про

01.07.2025 г. 12:10:03 ч.
/
С 2,52 на сто по-скъп ток за клиентите на Енерго про
От днес токът за бита поскъпва средно за страната с 2,58 на сто, а парното и топлата вода – с 4 и половина процента. Това е окончателното решение на Комисията за енергийно и водно регулиране. Най-голямото увеличение на тока за бита е за клиентите на И Ви Ен – 3,6 процента, за потребителите на Енерго Про поскъпването е 2,52 на сто, а за тези на Електрохолд повишението е 1,82 на сто.

Председателят на енергийния регулатор Пламен Младеновски обясни:
"Първоначалното увеличение от 4,62%, което бе предложено от работната група, успяхме да го намалим почти двойно до 2,58%. По този начин Комисията цели да осигури плавен преход към либерализиран пазар без сътресения за битовите потребители. Те трябва да са сигурни, че нищо няма да се промени в техните сметки към настоящия момент. Те ще продължават да получават фактурите, както и до момента, с дневна и нощна тарифа, а увеличението е незначително, съизмеримо с инфлацията".
При топлофикациите поскъпването се движи от 1% във Варна до 6 на сто в София. За останалите топлофикационни дружества увеличението е около 5 на сто. 
Така най-много за парно и топла вода ще плащат в Разград, където мегаватчас ще струва над 138 лева, и в София, където ще се плаща по 134 лева за мегаватчас. Най-евтина - под 100 лева за мегаватчас, ще е топлоенергията в Плевен, Русе, Сливен и Бургас.
Новите цени на тока за бита, парното и топлата вода влизат в сила от днес и ще важат за следващата една година.
 
 
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 3 април
Времето на 3 април
Духов оркестър – Добрич с концерт „Цветя за теб“ на Цветница
Духов оркестър – Добрич с концерт „Цветя за теб“ на Цветница
Празнични работилници, песни и танци в ЕК „Стария Добрич“ за Великденските празници
Празнични работилници, песни и танци в ЕК „Стария Добрич“ за Великденските празници
Нараства броят на желаещите да станат доброволци към пожарната (ВИДЕО)
Нараства броят на желаещите да станат доброволци към пожарната (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика