С амбиции за нова зала и олимпийско злато боксов клуб „Добруджа” посреща новата година (ВИДЕО)

19.12.2023 г. 16:29:28 ч.
/
С амбиции за нова зала и олимпийско злато боксов клуб „Добруджа” посреща новата година (ВИДЕО)
Големите цели на спортен клуб по бокс „Добруджа” за следващата година са нова зала и златен медал за Станимира Петрова на Олимпиадата в Париж. Това сподели за медийна група „Добруджа” треньорът Веселин Марков.

Той обясни, че трениращите в клуба постоянно се увеличават и към момента са 60. Те се подготвят в залата за бокс в сградата на спортното училище в Добрич, която обаче разполага само с един ринг и вече е тясна да побере всички желаещи. Стига се дотам, че треньорът е принуден да върне деца, желаещи да се запишат на бокс. Затова от клуба вече са изразили в общината своето желание да се завърнат в залата за бокс в спортен комплекс „Русалка”, която е много по-голяма по площ. Идеята е тя да разполага с два ринга.

По отношение на спортните резултати голямата цел за догодина е състезателката на клуба Станимира Петрова да спечели златен медал на Олимпиадата в Париж. Веселин Марков е уверен, че в момента тя е най-добрата в света в своята категория и ако е здрава, ще спечели първото място на игрите във френската столица.

За втора поредна година Станимира Петрова бе избрана за Спортист на Добрич в традиционната анкета, организирана от Община град Добрич. През тази година състезателката на боксов клуб „Добруджа” спечели златен медал на Европейските игри в Полша, а с това и квота за Олимпиадата в Париж. Тя спечели Купа „Странджа” при жените за рекорден четвърти път и титлата на държавното първенство на България за жени.

Сред отличените състезатели на клуба в годишната класация на общината е и Октай Мустафов, който е класиран на второ място при младите спортни таланти на Добрич. Деветокласникът в спортно училище „Георги Стойков Раковски” спечели златни медали на държавния личен шампионат и на втория кръг на държавното лично-отборно първенство по бокс за юноши в категория до 44 кг.

Общо медалите за боксов клуб „Добруджа” на държавни първенства и при двата пола тази година са 12. Веселин Марков очаква през 2024 г. броят на отличията да бъде поне 15.

Отскоро той има и помощник-треньор – майстора на спорта Димитър Тачев, който е многократен шампион на България по бокс и участник на Световната купа. Той помага в тренировъчния процес на клуба, след като броят на юношите и девойките в „Добруджа” нарасна много през тази година.

Репортаж на Димитър Узунов и Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
„Алексия“ със златни медали от Международния турнир Challenge Cup, Gymnastics for All
„Алексия“ със златни медали от Международния турнир Challenge Cup, Gymnastics for All
ВОЛЕЙБОЛ: Матиа Нешич с повиквателна за националния отбор на България под 17 години
ВОЛЕЙБОЛ: Матиа Нешич с повиквателна за националния отбор на България под 17 години
БАСКЕТБОЛ: Сребърни медали в Първа дивизия спечелиха момичетата до 14 г. на Ънстопабъл
БАСКЕТБОЛ: Сребърни медали в Първа дивизия спечелиха момичетата до 14 г. на Ънстопабъл
Двама състезатели на ВК „Добруджа 07“ ще участват в Турнира на талантите 2026
Двама състезатели на ВК „Добруджа 07“ ще участват в Турнира на талантите 2026



Яндекс.Метрика