С демонстрации на учениците от спортното училище завърши Седмицата на здравето в Добрич (ВИДЕО)

12.04.2024 г. 11:36:23 ч.
/
Общинската кампания „Бъди здрав” бе закрита с демонстрации на учениците от спортно училище „Георги Раковски”. Състезателите по борба, бокс, вдигане на тежести, футбол и хандбал показаха своите умения в градския парк.

Училището за шампиони в Добрич днес отбелязва и своя патронен празник, като програмата включваше и шествие на учениците до градския парк.

„Спортът е здраве и днес демонстрираме спортове, които могат да въздействат за здраво и хармонично тяло, и за дълголетие. При нас учениците тренират и за високо спортно майсторство. Целта ни е всеки един наш ученик да достигне до медал преди да завърши училище”, заяви за медийна група „Добруджа” директорът Николай Дяков.

Сред нашите възпитаници има олимпийски, световни и европейските шампиони, отбеляза той. Тази есен училището ще отбележи тържествено 40 години от своето създаване.

След края на демонстрациите всички ученици получиха сладоледи от „Изида”.