Начало >Добруджа >Общество

С фолклорно шествие започна фестивалът „Да помним миналото и да предадем на бъдещето“ (ВИДЕО И СНИМКИ)

27.09.2025 г. 09:45:03 ч.
/
 С фолклорно шествие започна фестивалът „Да помним миналото и да предадем на бъдещето“ (ВИДЕО И СНИМКИ)
В градски парк „Свети Георги“  в град Добрич с фолклорно шествие започна второто издание на фестивала  „Да помним миналото и да предадем на бъдещето“. Събитието отново събира поколения, ценности и културни традиции на едно място. Инициативата цели да съхрани и предаде богатството на българския фолклор чрез изкуство, занаят и вкус. Фестивалът се организира от Фолклорен танцов клуб „Добруджанци“- гр. Добрич, като се реализира с финансовата подкрепа на Община град Добрич.
Зам.-кметът Павел Павлов откри феста и поздрави организаторите и участниците. Той специално посочи организаторът Петър Свиленов, който по думите му е успял да привлече съмишленици."Показвате колко е важно миналото и пренасянето му в бъдеще", каза Павлов.

Програмата,  предвижда изяви на фолклорни състави от цялата област, както и гости от Пазарджик. Преди това  участници ще дефилират с традиционни носии. През деня присъстващите ще могат се включат в кулинарната работилница „При баба“ или тази по свещолеене, в работилници по народни танци и песни, да разгледат уличка на занаятите и кулинарна зона „На българска трапеза“.


Снимки: Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика