Начало >Добруджа >Общество

С панихида почетоха паметта на 23-те жертви по пътищата в областта от началото на 2016-та

20.11.2016 г. 12:58:48 ч.
/
С панихида почетоха паметта на 23-те жертви по пътищата в областта от началото на 2016-та
За поредна година на Световния ден за възпоменание на жертвите по пътя, пред Оброчния кръст в двора на храм "Света Троица" беше отслужена панихида в памет на загиналите по пътищата в областта. За съжаление и тази година малцина добричлии се отзоваха на поканата на организаторите от сдружение “България Вита”. На панихидата бяха прочетени имената на 23-та загинали на територията на областта от началото на годината.
Когато човек си отиде от тази земя по толкова нелеп начин, скръбта е изключително голяма, затова тя не намалява с годините. Болката на близките остава завинаги, това заяви в края на службата отец Мирослав. За жалост тенденцията в нашата страна е броят на жертвите от катастрофи да не намалява, а напротив. Всичко това се дължи на безотговорното отношение на всички нас – дори и на тези, които не са шофьори, защото се наблюдава безотговорно отношение и от страна на пешеходците. Като че ли сами обезценяваме човешкия живот, който е Дар от Бога. Затова е изцяло наша  отговорността за това имената, които споменаваме на тези панихиди всяка година да не се увеличават, каза свещеникът. Той пожела хората да бъдат по-добри, по-критични към себе си и по-снисходителни към другите.
23 са загиналите от началото на годината в областта, а за цялата 2015 година техният брой е 18, съобщи пред журналисти началникът на КАТ Добрич гл. инспектор Жулиян Минев, който присъства на събитието.Основна причина за тежките инциденти е несъобразената скорост. Голям е делът на самокатастрофирали водачи. При тях, освен скоростта, причина е и употребата на алкохол и неправоспособност.
Нека на този ден всеки да се замисли за последствията, които могат да настъпят в една опасна среда, каквото е движението по пътищата, апелира Минев. Той посъветва водачите да пазят себе си и останалите участници в пътното движение. 
На службата присъстваха кметът на община Добричка инж. Тошко Петков, зам. кметът  на Добрич Елка Димова и представители на всички институции, имащи отношение към безопасността при движението по пътищата. 

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето
Прогноза за времето
Културен афиш за първата седмица от февруари
Културен афиш за първата седмица от февруари
31 януари! Денят, в който молитвите се сбъдват
31 януари! Денят, в който молитвите се сбъдват
Последни часове с левове в портфейлите
Последни часове с левове в портфейлите



Яндекс.Метрика