С тържествена церемония Радев напусна сградата на президентската институция

23.01.2026 г. 17:24:14 ч.
/
С тържествена церемония Радев напусна сградата на президентската институция
Тържествена церемония и в присъствието на граждани и официални лица Румен Радев напусна сградата на президентската институция на "Дондуков" 2. След девет години на поста, днес бе последният му ден като държавен глава.

Радев бе изпратен на парадния вход от досегашния вицепрезидент Илияна Йотова, която след решение на Конституционния съд вече заема поста на президент на Република България. Съдът постанови предсрочно прекратяване на мандата на Румен Радев заради подадената от него оставка. Илияна Йотова става първата жена президент в историята на България.

Пред събралите се граждани Румен Радев отправи емоционално обръщение, в което благодари за доверието и подкрепата през годините. Той подчерта, че емоцията и присъствието на хората са по-ценни за него от всяка социология.

"Днес беше последният ми ден като президент. Утре съм един от всички български граждани, които вярват, че с общи усилия можем да променим България - да защитим демокрацията, да утвърдим закона и да ускорим икономическото развитие, така че всеки да се чувства защитен, свободен и достоен гражданин на европейска България", заяви Радев.

По повод предстоящите избори той допълни, че "не може да бъде спряна една вълна, когато сме много, когато сме заедно и когато каузата ни е обща - България".

На церемонията присъстваха и редица официални лица, които изразиха подкрепата си към досегашния държавен глава.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
КНСБ с предложения в подкрепа на домакинствата и бизнеса
КНСБ с предложения в подкрепа на домакинствата и бизнеса
БАБХ иззе над 230 кг храни без документи на ГКПП „Капитан Андреево“
БАБХ иззе над 230 кг храни без документи на ГКПП „Капитан Андреево“
Сезонни влакове между България и Украйна ще има всеки ден от юни
Сезонни влакове между България и Украйна ще има всеки ден от юни'2026
Отново дерайлира влак между Стара Загора и Горна Оряховица, трима са пострадали
Отново дерайлира влак между Стара Загора и Горна Оряховица, трима са пострадали



Яндекс.Метрика